ÖPPETTIDER

MÅNDAG

TISDAG

ONSDAG

TORSDAG

FREDAG

LÖRDAG

SÖNDAG

11.30 - 23.00

11.30 - 23.00

11.30 - 24.00

11.30 - 24.00

11.30 - 01.00

12.30 - 01.00

13.00 - 23.00

GRUPPSPEL OMGÅNG 1

TORSDAG 14 JUNI

17.00   RYSSLAND – SAUDIARABIEN

 

FREDAG 15 JUNI

14.00   EGYPTEN – URUGUAY

17.00   MAROCKO – IRAN

20.00   PORTUGAL – SPANIEN

 

LÖRDAG 16 JUNI

12.00   FRANKRIKE – AUSTRALIEN

15.00   ARGENTINA – ISLAND

18.00   PERU – DANMARK

20.00   KROATIEN – NIGERIA

 

SÖNDAG 17 JUNI

14.00   COSTA RICA – SERBIEN

17.00   TYSKLAND – MEXIKO

20.00   BRASILIEN – SCHWEIZ

 

MÅNDAG 18 JUNI

14.00   SVERIGE – SYDKOREA

17.00   BELGIEN – PANAMA

20.00   TUNISIEN - ENGLAND

 

TISDAG 19 JUNI

14.00   COLOMBIA - JAPAN

17.00   POLEN – SENEGAL

 

GRUPPSPEL OMGÅNG 2

 

20.00   RYSSLAND - EGYPTEN

 

ONSDAG 20 JUNI

14.00   PORTUGAL – MAROCKO

17.00   URUGUAY – SAUDIARABIEN

20.00   IRAN – SPANIEN

 

TORSDAG 21 JUNI

14.00   DANMARK – AUSTRALIEN

17.00   FRANKRIKE – PERU

20.00   ARGENTINA – KROATIEN

 

FREDAG 22 JUNI

STÄNGT

GLAD MIDSOMMAR!

 

LÖRDAG 23 JUNI

17.00   SYDKOREA – MEXIKO

20.00   TYSKLAND – SVERIGE

 

SÖNDAG 24 JUNI

14.00   ENGLAND – PANAMA

17.00   JAPAN – SENEGAL

20.00   POLEN – COLOMBIA

 

GRUPPSPEL OMGÅNG 3

 

MÅNDAG 25 JUNI

16.00   URUGUAY – RYSSLAND

16.00   SAUDIARABIEN – EGYPTEN

20.00   IRAN – PORTUGAL

20.00   SPANIEN – MAROCKO

 

TISDAG 26 JUNI

16.00   DANMARK – FRANKRIKE

16.00   AUSTRALIEN – PERU

20.00   NIGERIA – ARGENTINA

20.00   ISLAND – KROATIEN

 

ONSDAG 27 JUNI

16.00   SYDKOREA – TYSKLAND

16.00   MEXIKO – SVERIGE

20.00   SERBIEN – BRASILIEN

20.00   SCHWEIZ – COSTA RICA

 

TORSDAG 28 JUNI

16.00   JAPAN – POLEN

16.00   SENEGAL – COLOMBIA

20.00   ENGLAND – BELGIEN

20.00   PANAMA – TUNISIEN

ÅTTONDELSFINALER

 

LÖRDAG 30 JUNI

16.00   1C - 2D

20.00   1A - 2B

 

SÖNDAG 1 JULI

16.00   1B - 2A

20.00   1D - 2C

 

MÅNDAG 2 JULI

16.00   1E - 2F

20.00   1G - 2H

 

TISDAG 3 JULI

16.00   1F - 2E
20.00   1H - 2G

 

KVARTSFINALER

 

FREDAG 6 JULI

16.00   W49 - W50

20.00   W53 - W54

 

SÖNDAG 5 JULI

16.00   W55 - W56
20.00   W51 - W52

 

SEMIFINALER

 

TISDAG 10 JULI

20.00   W57 - W58

 

ONSDAG 11 JULI

20.00   W59 - W60

 

BRONSMATCH

 

LÖRDAG 14 JULI

16.00   L61 - L62

 

FINAL

 

SÖNDAG 15 JULI

17.00   W61 - W62

© Gloria's Restaurang & Sportsbar

Sankt Petri Kyrkogata 9, 222 21, Lund